• Ciekawe strony

2. Ciekawe strony

Zachęcamy również, aby na ile jest to możliwe, rozmawiać w domu z dziećmi w języku polskim i korzystać z dużej gamy internetowych platform edukacyjnych podczas wakacji. Podajemy kilka z nich, które wykorzystywaliśmy podczas zajęć on-line:

• www.sieciaki.pl - Sieciaki to witryna stworzona przez Fundację Dzieci Niczyje. Na stronie dzieci poznają wirtualne postacie - Sieciaki, które przez zabawę uczą bezpiecznego korzystania z Internetu.
  • dzieci.wp.pl - Serwis dla dzieci w portalu wp.pl. Zawiera mnóstwo gier, kolorowanek i puzzli .
  • www.kolorowanki-dla-dzieci.pl - Serwis z bogatym zbiorem kolorowanek, które można wydrukować.
  • www.misie.com.pl - Strona z zabawami, legendami, wierszykami i komiksami dla dzieci.
  • www.urwisy.pl - Halo, Urwisy! - Wasze miejsce w sieci. Katolicki portal dla dzieci. Informacje, katechezy, puzzle i zabawy, galeria rysunków dzieci
  • www.pankuleczka.pl - Pan Kuleczka - serwis poświęcony książce dla dzieci pod tym samym tytułem. Na stronie zabawy i gry dla najmłodszych, takie jak: labirynty, puzzle, łączenie kropek w obrazek i specjalne kolorowanki.
  • www.e-kolorowanki.pl - Ze strony E-kolorowanki pobrać można proste w obsłudze programy do kolorowania obrazków na ekranie lub po wydrukowaniu na papierze. Dodatkowo dziecko może układać puzzle z własnoręcznie pokolorowanych obrazków. Wraz z programem instaluje się również wygaszacz ekranu prezentujący pokolorowane obrazki w formie automatycznego pokazu. Czas prezentowania pojedynczego obrazka na ekranie można ustawić.
  • junior.reporter.pl - Serwis dla dzieci i nastolatków zawierający informacje popularnonaukowe, recenzje gier i książek dla dzieci, porady na temat korzystania z Internetu.
  • www.ewa.bicom.pl - Dawnych wspomnień czar, czyli piosenki naszego dzieciństwa. Strona dla rodziców, lubiących śpiewać.
  • superkid.pl
  • legimi.pl