• Polska szkoła

• Każdy inny, wszyscy równi

Nasze dzieci
  • Nauczycielem wszystkiego jest praktyka

• Rzetelna praca, dobro i piękno

Jedna rodzina
  • Polish Supplementary School of Long Island powstała z inicjatywy rodziców w maju 2018r. Celem naszej szkoły, jak mówi Statut jest nauka języka polskiego, historii, geografii oraz poznawanie polskiej kultury, pielęgnowanie i przekazywanie polskich tradycji młodemu pokoleniu. Nasz program nauczania oparty jest na tradycyjnym nauczaniu podręcznikowym wzbogaconym poprzez gry, zabawy i konkursy. Szkoła podlega Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce i pracuje w oparciu o “Program Nauczania dla Szkół Polonijnych w USA”. Szkoła oferuje zajęcia dla przedszkolaków (4 i 5 latków), dla uczniów klas I-VIII, oraz przygotowuje uczniów do egzaminu LOTE.

• Jak zapisać dziecko do szkoły

Aby zapisać dziecko lub rodzeństwo do naszej szkoły prosimy wypełnić wniosek Rejestracja ucznia.  To jest formularz elektroniczny łatwy do wypełnienia. W razie pytań odnośnie formularza prosimy dzwonić pod tel. (516) 405-0622. Uczniowie są zarejestrowani do końca września a opłata rejestracyjna powinna być uiszczona w ciągu 7 dni od rejestracji ucznia, ale nie później niż  do końca października. Opłaty można dokonać także elektronicznie przy życiu Venmo, eventualnie check lub Money Order wystawiony na:

Polish Supplementary School of Long Island i wysłany na adres:

PO BOX 8054, Hicksville, NY  11801

Podręczniki będą do odbioru u skarbnika szkoły, Izy Jazurek.

• Sponsorzy
    Robiąc zakupy na AmazonSmile, wspieraj naszą szkołę.

AmazonSmile przekaże darowiznę na rzecz Polish Supplementary School of Long Island, bez żadnych dodatkowych kosztów dla ciebie. Link do sklepu znajduje się poniżej. Życzymy miłych zakupów w tym sezonie świątecznym!

Co nas wyróżnia

To co naprawdę nas wyróżnia, to nasza misja, aby zapewnić Wam lepsze wykształcenie, dzięki któremu odniesiecie sukces. Jako uczniowie naszej szkoły będziecie rozwijać umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu w zglobalizowanym świecie.
Strona skierowana jest do polonijnych rodziców i nauczycieli, animatorów kultury, promotorów nowoczesnej edukacji, wszystkich zainteresowanych tematyką szkolnictwa w USA.

Wartości szkolne

Zapraszamy rodziców i dzieci zainteresowanych nauką w przyszłym roku szkolnym oferujemy:

• Nowe standardy nauczania
  • Indywidualne podejście do dziecka
  • Nauka języka polskiego w małych grupach
  • Bezpieczeństwo i rodzinna atmosfera
  • Ciekawa oferta zajęć
  • Szeroka współpraca z rodzicami
Ucz się z najlepszymi. Dołącz do naszej szkoły i zacznij swoją przygodę z językiem polskim! Do końca zapisów pozostało:

Obchodzimy Wszystkich Świętych

„Tu Ciebie nie ma, lecz jesteś przecież… i pozo...

Sponsoring

Informacje o sponsorowaniu szkoły i możliwości reklamy.

Obecni sponsorzy

Nasi sponsorzy

Miss Beauty

@MissBeautyNailSpa * 836 Carman Ave, Westbury, New York 11590, (516) 743-9477

Mickey Mouse Pool House

Mickey Mouse Pool House in Orlando

Iavarone Bros

7929 Jericho Tpky, Woodbury*516-921-5400 Catering, Delivery and Carry Out

Lifetime

call Doug Newhook 516-513-6967

Red Lobster

1 Nevada Street, Hicksville, ask for Kevin Persaud , 516-822-8393

Katarzyna Misztal

917-780-5580 * Franklin Square, NY

ArFactum

Outback Steakhouse

612 Wellwood Ave, Lindenhurst, ask for Jose Albero Aguirre joseaguirre@outback.com

Sportime

Contact Michael Kossoff mkossoff@sportimeny.com

Starbucks Coffee Company

475 N. Broadway, Jericho *Tamara Poroszlay Tivadar*516-433-4611

Pike’s

Wine and Liquor delivered! * 516-352-8674

Iovea

Dystrybucja, logistyka i doradztwo marketingowe

Robbie Wagners Tournament Training Center

Stephen Alcala * 516-759-0505 * 60 Sea Cliff Avenue, Glen Cove, Ny 11542

Amazon

Wspieraj naszą szkołę robiąc zakupy przy użyciu AmazonSmile.

Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Dziękujemy Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dotację ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022. Nazwa zadania publicznego: „Wsparcie oświaty polonijnej w USA, Kanadzie, Australii”. Kwota dotacji w 2022: 7,100.00 PLN Całkowita wartość zadania publicznego: 443 488,97 PLN Zadanie publiczne „Wsparcie oświaty polonijnej w USA, Kanadzie, Australii” polega na wsparciu szkół polonijnych poprzez dofinansowanie kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń nauczycieli, ubezpieczenia i innych kosztów funkcjonowania. Dziękujemy!
[instagram-feed]