• Krystyna Tyszkiewicz

3. Nauczyciele
  5. Krystyna Tyszkiewicz

Krystyna Tyszkiewicz – absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im.Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki.
Studiowała pod opieka wielu wybitnych twórców takich jak miedzy innymi: Ryszarda Hanin, Andrzej Wajda, Anna Seniuk i Tadeusz Łomnicki.

Po ukończeniu studiów grała w Teatrze Komedia w Warszawie oraz gościnnie w Teatrze Powszechnym im.Jana Kochanowskiego Radomiu.
Zagrała w serialu telewizyjnym “Czterdziestolatek dwadzieścia lat później” reżyser Jerzy Gruza a także użyczyła swego głosu w dubbingu w filmach takich jak “Król Lew” i “Smerfy”.

Współpracowała w latach 1995-2011 z Polskim Instytutem Teatralnym w Nowym Jorku pod kierownictwem legendarnej Niny Polan.
Krystyna aktywnie uczestniczyła w promowaniu polskiej kultury i sztuki. Zagrała wiele ciekawych ról w reżyserii Niny Polan.

Przez wiele lat mieszkała na Cyprze gdzie zagrała w wielu produkcjach teatralnych, telewizyjnych oraz muzycznych w języku greckim i angielskim.
Pracowała jako pedagog teatralny prowadząc zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży a także dla dorosłych. Zajęcia obejmowały ćwiczenia związane z wymowa, artykulacja, interpretacja tekstów, improwizacja, koncentracja, zadaniami aktorskimi,ćwiczeniami pamięci rozwijanie kreatywności, wyobraźni, umuzykalnieniem, rytmiki, plastyki ruchu, nabieranie pewności siebie, nauki języka polskiego oraz uczenia się współpracy w grupie.