• Wojciech Bolko

3. Nauczyciele
  5. Wojciech Bolko

Z wykształcenia jestem ekonomista ze specjalizacja w rachunkowości i rynku. Jednak moja pasja od dziecka była scena. Poczynając od 4 letniej edukacji muzycznej w klasie na fortepian oraz instrumenty klawiszowe, śpiew i muzyka były nieodłączna częścią mojej rutyny. W okresie późniejszym kolejne spotkanie z estrada towarzyszyło mi w formie 4 letniej przynależności do Ludowego Zespołu Artystycznego pod przewodnictwem wybitnego choreografa, animatora kultury oraz wychowanka Zespołu Pieśni i Tańca „ Promni” przy SGGW w Warszawie magistra Mariana Plizgi. Tutaj mogłem dalej rozwijać swoje zamiłowanie do muzyki, tańca i śpiewu oraz promować i  rozsławiać kulturę i folklor Polski biorąc udział w licznych konkursach  oraz występach w kraju jak również za granica.
Moim celem w Polish Supplementary School of Long Island jest utworzenie zespołu artystycznego jako „ pendulum” dla naszych wychowanków w kierunku utożsamienia się ze wspaniała polska kultura oraz formę ocalenia od zapomnienia muzyki,śpiewu i tańców naszych przodków . Wojciech M. Bolko
Dyrektor  Polish Supplementary School of Long Island40 West Nicholai St.Hicksville, NY 11801Tel: 516-405-0622 wbolko@polskaszkolalongisland.com

Druki do pobrania

Plik Opis Wielkość pliku Pobrania