• Polskie szkoły zjednoczone w potrzebie!

  1. Home
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Polskie szkoły zjednoczone w...

3 maja 2020 spłonęło audytorium Parafii Our Lady of the Assumption w Copiague na Long Island, gdzie mieści się Polska Szkoła Dokształcająca im. Zbigniewa Herberta.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległ majątek szkoły w postaci mebli szkolnych w trzech salach lekcyjnych, sprzętu nagłaśniającego służącego do organizowania zabaw szkolnych, festynów, festiwali oraz uroczystości szkolnych. Gromadzone przez wiele lat dekoracje na jasełka i inne przedstawienia szkolne, ręcznie robiona stajenka, kostiumy i stroje ludowe, koszulki szkolne z logo i nazwą szkoły, sztandary, bannery, ręcznie malowany portret patrona Zbigniewa Herberta, flagi, stojaki do flag, książki i podręczniki, dyplomy, sztalugi i wiele innych rzeczy z wyposażenia szkoły. Pozostałych 10 sal lekcyjnych zostało zalanych w wyniku akcji ratunkowej.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o finansowe wsparcie PSD im. Zbigniewa Herberta w tak trudnej sytuacji, w jakiej się właśnie znalazła.

Klasy