• Klasa I

Ewelina Swiech

Stanowisko: Nauczycielka I klasy
Telefon: (516) 405-0622

Do grona nauczycieli Polish Supplementary School of Long Island dołączyłam w 2023 roku, choć ze szkołą związana jestem od początku jej istnienia. Jestem absolwentką Politechniki Rzeszowskiej, gdzie na wydziale Zarządzania i Marketingu zdobyłam tytuł magistra. Język polski zawsze był dla mnie bardzo ważny. W okresie szkolnym brałam udział w licznych konkursach i mam na koncie wygraną olimpiadę polonistyczną. W ostatnim czasie ukończyłam szereg kursów organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wzięłam udział w szkoleniu „Polski jest cool”, przeprowadzonym przez lektorki Szkoły Języka Polskiego i Kultury Polskiej KUL na zaproszenie Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce. Kocham dzieci, dlatego z wielką pasją będę dążyć do pogłębiania wiedzy i zamiłowania do polskiej mowy i kultury naszych młodych uczniów jednocześnie dbając o wyposażenie ich w wiedzę i umiejętności z zakresu podstawy programowej, rozwijanie myślenia twórczego, kształtowanie nawyku systematycznej pracy i przygotowanie do nauki w starszych klasach.