• Przedszkole

Katarzyna Bolko

Stanowisko: Nauczycielka w klasie przedszkolnej
Telefon: (516) 405-0622

Katarzyna Bolko- Certified NYS Teacher Assistant z kwalifikacjami do pracy w edukacji specjalnej; obecnie pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej. Do grona nauczycieli Polish Supplementary School of Long Island dołączyłam wolontarialnie w 2019 roku,  jako asystentka nauczyciela 1 klasy. Kilka miesięcy później przejęłam wychowawstwo uczniów klasy trzeciej i czwartej. Ukończyłam kurs doskonalający - Nauczanie języka polskiego jako drugiego, zorganizowane przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granica Polonijne Centrum Nauczycielskie,  upoważniający  mnie do prowadzenia dodatkowych zajęć z jezyka polskiego, oferowanych również przez nasza szkole,  dla dzieci obcojęzycznych. Ukończyłam szereg kursów, zorganizowanych przez Centrum Nauczania Klanza współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej , wspomagających i wzbogacających moja prace z dziećmi w systemie online oraz w kontakcie bezpośrednim. Podczas moich zajęć uczniowie zaprzyjaźniają się z językiem polskim; elementami kultury, geografii  oraz historii Polski. Obserwowanie ich postępów,  oraz możliwość dzielenia się z nimi moja pasja, daje mi ogromna radość i satysfakcję. Podsumowując, zacytuje Marka Twain’a- „Zacna rzeczą  jest uczyć się , ale zacniejsza -  nauczać”...